Ergenzingen - Liebfrauenhöhe

12 czerwca do Ergenzingen-Liebfrauenhöhe,  członkowie Kół i Grup Rózańcowych parafii Rottweil przyjechali na coroczną pielgrzymkę.

Ofiara mszy świętej w Krönungskirche była sprawowana za parafian, w czasie której byli wspominani zmarli w ostatnim czasie członkowie Kół Różańcowych.

Tego dnia w liturgii było wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zgromadzeni czciciele Matki Bożej, byli proszeni przez ks. Wiesława Soję, aby przyjąć komunie św. wynagradzającą za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Różaniec do ręki bierze wielu w parafii, również duszpasterze. Modlitwa ta pomaga towarzyszyć chorym ludziom, cierpiącym fizycznie i psychicznie, aby nie utracili nadziei na uzdrowienie. Modlitwa potrafi bronić przed rozpaczą, kiedy przychodzi poczucie bezradności. Modlitwa otwiera na zaufanie Bożej Opatrzności.

Przez wytrwałą modlitwę przekonać się można, jak rośnie wiara Bogu. Na wstawiennictwo Maryi u Boga i Jej pomoc liczył kard. Wyszyński, który często mówił: "wszystko postawiłem na Maryję ". Podobnie papież Jan Paweł II, który wybrał słowa "cały twój Maryjo", jako dewizę  swojego życia. Maryi zawierzył swoją posługę następcy św. Piotra.

"Jakikolwiek zły los by nas nie dotknął, pomagaj nam Maryjo, nie tracić ducha, lecz pozostać wierzącymi i jednoczyć nasz smutek z Twoim oraz Twojego Syna, tak byśmy mogli dzielić z Nim również nagrodę Jego zmartwychwstania i żyć z Tobą na wieki. Amen"(George Wedding CSsR).