Pożegnanie ks. Wiesława

Nadszedł czas na zmiany, a w związku ze zmianami - na pożegnanie. Po 9 latach posługi jako proboszcz nowotworzonej parafii Matki Bożej Różańcowej Rottweil ks. Wiesław Soja objął urząd proboszcza w Polskiej Misji Katolickiej w Karlsruhe.

Uroczysta Msza święta pożegnalna naszego ks. proboszcza odbyła się 10 października w kościele Heilig-Kreuz-Münster w Rottweil, w kościele parafialnym niemieckiej parafii „matki” do której przynależy nasza polska parafia. Przy tej okazji swoją wdzięczność za współpracę i życzenia na dalszą posługę w nowej parafii wyraził proboszcz niemieckiej parafii Timo Weber. Przedstawiciele Rady Pastoralnej, Koła Żywego Różańca oraz ministrantów również oficjalnie podziękowali i złożyli najlepsze życzenia.

Serdeczne Bóg zapłać, księże Wiesławie, za Twój trud i pracę włożoną w duszpasterstwo i rozwój naszej parafii. Dałeś się poznać jako człowiek serdeczny, uśmiechnięty i wrażliwy, a także muzykalny, bo nie raz przychodziłeś na spotkania parafialne z gitarą.

Czynnie wspierałeś grupy różańcowe w naszej parafii przyjeżdzając na spotkania kiedy tylko było to dla Ciebie możliwe. Przez kilka lat poświęcałes też wiele czasu i pracy na funkcjonowanie Polskiej Szkoły przy parafii w trzech filiach. Dzieki Twoim staraniom od 2019 roku w parafii pracują wikariusz i sekretarka. Każdy projekt starałeś się wykonać najlepiej jak potrafisz, nigdy nie zapominając o tym, co tak naprawdę jest najważniejsze. Dziękujemy Ci więc za Twoje świadectwo żywej wiary.

Księże Wiesławie, za wszystko, co dla nas zrobiłeś, z całego serca dziękujemy. Pamiętamy o Tobie w naszej modlitwie, zarówno w „margaretkach”, jak też indywidualnie. Niech Pan Bóg błogosławi Tobie w dalszej posłudze kapłańskiej i tym wszystkim osobom, do których Ciebie posyła, a Matka Boża niech ma Ciebie w swej nieustannej opiece.