Pielgrzymka do Ellwangen

W niedzielę 27 czerwca odbyła się jubileuszowa 25. Pielgrzymka Polskich Parafii z diecezji Rottenburg-Stuttgart do sanktuarium maryjnego w Ellwangen-Schönenberg. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup naszej diecezji Dr. Gebhard Fürst. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników spowodowaną obostrzeniami związanymi z pandemią w pielgrzymce mogły wziąć udział jedynie małe delegacje z każdej z sześciu polskich parafii na terenie diecezji. Niestety nie było też programu popołudniowego, jaki do tej pory tradycyjnie był organizowany po Mszy świętej.

Mimo okrojonego programu pielgrzymki oraz dużo mniejszej ilości uczestników była wyczuwalna radość i podniosłość tego ważnego wydarzenia, do czego przyczynił się też organista z naszej parafii Piotr Rogosz poprzez zachwycającą grę na organach. Biskup Fürst w swoim kazaniu podkreślił, że obecność Polaków w tym niemieckim sanktuarium to symbol wyciągniętej ręki, znak pojednania dwóch narodów.

Po uroczystej Eucharystii oraz krótkiej przerwie pielgrzymi ponownie zebrali się w kościele na nabożeństwie maryjnym, które poprowadził nasz ksiądz proboszcz Wiesław Soja wraz z biskupem. Podczas tego nabożeństwa wszyscy wspólnie modlili się litanią loretańską do Matki Bożej oraz adorowali Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie nabożeństwa biskup udzielił wszystkim obecnym swojego błogosławieństwa.

ZOBACZ TUTAJ relacje z tego dnia opublikowane przez sztab medialny naszej diecezji.